| TεaсhMεHoωToDomε a întrebat:

Vreau si eu sa imi cumpar un calculator nou si tocmai mi l-am comandat
dar am o problema
nu stiu ce windows sa imi pun
Care credeti ca e cel mai bun windows si care credeti ca e cel mai bun antivirus?
am avut o multime de antivirusi dar nu au facut fata...
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| aius a răspuns:

Depinde si cat de dotat este calculatorul eu am windows 7 si antirus avg si pot sa spun k n-am avut niciodata probleme nici cu windosul nici cu antivirusul.

4 răspunsuri:
| DhEnNu a răspuns:

Pai cel mai nou si bun windows este Luxor si antivirus Avira AntiVir Control Center

| qNpHard a răspuns:

Pai depinde si de ce piese are computerul... daca ai destul RAM, iti sugerez Kaspersky sau Bitdefender... celelalte sunt bune doar pentru ca nu iti incetinesc compu prea mult, dar la virusi aceasta fac fata mult mai bine.
Eu folosesc Windows XP SP 3(service pack 3)si nu am nici o problema.Iti sugerez si tuneup utility 2012, pentru curatarea erorilor.Succes!

| qNpHard a răspuns:

In prezent cel mai bun antivirus din lume este Bitdefender total security 2013, iar antivirus Windows 8 RTM

| qNpHard a răspuns (pentru qNpHard):

Am vrut sa spun windows 8 RTM fara antivirus a doua oara *