| Veteranul a întrebat:

Am o problema cu computerul,acum o luna am luat un virus numit Brenasa sau ceva de genu' si inca unulm am citit pe net ca daca e lasat sa-si faca de cap mai mult timp,iti poate face ravagii mari in computer.
Am scanat computerul cu Malwarebyres(nu am bani sa-mi cumpar altul,folosesc varianta free de la acesta),si nu l-a gasit.
Ne avand timp sa fac alte sapaturi dupa alti antivirusi si sa-l gasesc atunci,l-am lasat asa. Ei bine, acum incepe sa fie din ce in ce mai nefolosibil PC-ul. Spuneti-mi va rog un antivirus sau o metoda cu care sa scap de asta fara a-mi reinstala windows-ul.
Multumesc anticipat, Sarbatori Fericite!

5 răspunsuri:
| Andrei296 a răspuns:

Frate vinde calculatoru la giare vechi alea sunt virusuri de cod negru asta inseamna ca calculatoru are sanser sa scape de virusi aia de 15% daca nu ai antiviru AVG sau Norton are sanse de 20% atunci dul la fiare vechi

| Veteranul explică (pentru Andrei296):

Frate, poate cand o sa inveti sa vorbesti si sa scrii te voi baga in seama.

| 1Simplu a răspuns:

Inceraca Avg Internet security 2013

| Veteranul explică (pentru 1Simplu):

Am instalat AVG Internet Security 2013 si mi-a gasit altele, de Brenasa si celalalt ce le aveam initial nu am scapat.