| ghjs a întrebat:

Salut, trebuie sa ma duc la denstist, sa imi plombez o masea. inainte ca sa imi plombeze maseaua imi face anestezie?
daca iti face anestezie mai simti freza aceea in gura?
cat de dureroase este anestezia?
trebuie sa ii spun eu medicului sa imi faca anestezie? eu nu vreau sa ma dea cu spray dinacela.

1 răspuns:
| Doddel a răspuns:

Iti face anestezie daca vrei tu sa nu simti nimic, o sa ti faca o injectie si o sa astepti 10 minute dupa care poti sa stai linistit
la anestezie o sa simti un pic de durere, foarte suportabila, iti baga seru si gata chiar nu te doare