| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Trec pe clasa a 11, din clasa 1 pana acum nu am invatat niciodata,am invatat doar inainte de o teza sau ca sa ma scot la unele materii, chestia e ca nu mai tin minte nimic, toata lumea spune sa invat in astia 2 ani sa imi iau bacalaureatul,eu vreau sa invat,sunt pregatit, voi cum faceti sau cum ati facut? O sa ma obisnuiesc cu invatatul?, pentru ca ma simt rau atunci cand invat,

1 răspuns:
| radubz a răspuns:

Salut. Important este sa inveti doar cat sa iei bacul. Dupa aia vei merge la facultate, unde vei invata doar cat sa treci pentru ca nu intereseaza pe nimeni mediile tale, in mod deosebit pe angajator. De obisnuit, nu te vei obisnui cu invatatul, asta ti-o pot spune sigur happy