| blanco95 a întrebat:

Salut tuturor! Am o problema:nu am absolut nici un prieten adevarat.Si ca sa definesc ce inseamna un prieten adevarat pentru mine...il vad ca acea persoana care este alaturi de mine in orice moment al vietii, care stie sa ma inveseleasca sau sa imi spuna unde am gresit.Acestia sunt adevaratii prieteni.Eu sunt un tip nu prea vorbaret, sincer, dar nu sunt nici tipul care sa stea tacut absolut tot timpul.Imi place sa vorbesc atunci cand am ceva de spus,nu deschid gura doar ca sa se faca curentlaughingStiu ca unii dintre voi imi veti spune raspunsuri de genul"Prietenii adevarati vin involuntar,fara sa planificam ceva"ceea ce e partial adevarat, dar cat sa mai astept? Chiar am nevoie de cineva care sa fie langa mine(in afara de parinti).Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Vladuthz a răspuns:

Dar de ce ai nevoie neaparat de un prieten,, adevarat" si nu poti depinde de tine? Poti avea prieteni cu care doar sa te simti bine si atat, in general prieten,, adevarat" nu prea exista, deoarece majoritatea lumii este ignoranta si incuiata, si ca 2 oameni sa fie prieteni,, adevarati" presupune din partea amandurora o minte cat mai deschisa. Daca ai noroc sa dai peste o asemenea persoana, numai bafta!

2 răspunsuri:
| MalleusMaleficarum a răspuns:

Poţi trăi şi fără aceşti "prieteni adevăraţi", te împovărezi.

| RaresPC a răspuns:

In ziua de azi prieteni adevarati sunt aproapeinexistenti.Dar daca vrei un prieten adevarat trebuie sa fi si tu la randul tau un prieten adevarat.