| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor!
Sunt intr-o dilema in legatura cu o fata. Deci sa incep cu inceputul. Noi suntem prieteni de familie, parintii nostri fiind prieteni. Ideea e ca noi studiem la aceeasi scoala si ne-am vazut pe holuri de cateva ori, dar ea pur si simplu ma ignora.
L-am rugat pe un prieten de-al meu sa o urmareasca puţin sa vada cum reactioneaza cand eu nu o vad. Mi-a spus ca se tot uita in directia noastra si cand prietenul meu facea contact vizual cu ea, ea isi intorcea rapid capul. Sau cand incercam sa o fac geloasa (imbratisand unele fete si jucandu-ma cu parul lor), prietenul meu mi-a spus ca atunci cand ma observa, trecea rapid pe langa noi si intra in clasa cu o stare de nervozitate, lasandu-si prietenele cu care umbla ea in urma.
Din tot ce am spus pana aici, pare ca ma place. Insa nu stiu ce sa cred cu adevarat. In continuare nu ma saluta si ma ignora.
Am vrut sa mentionez faptul ca anul acesta ea are examenele si m-am tot intrebat daca nu cumva nu a vrut ca eu sa-i fiu in vreun fel o "distragere" de la invatat.

Va multumesc ca ati citit pana aici si as dori parerile voastre sincere si fara jigniri!

Am uitat sa mentionez ca in vacanta asta e o probabilitate mare sa ne intalnim (cu familiile). Cum ar trebui sa ma comport? Sa o intreb de ce nu m-a salutat sau sa-i dau o a doua sansa si sa vad cum decurg lucrurile la anul?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca iti place fata si veri s ao impresionezi, nu mai imbratisa o alta fata din joaca, pentru ca gestul supara daca ea te place cumva si o indeparteaza, comporta-te ca un om normal si serios, nu ca un usuratic care alearga dupa toate fetele.

Daca vrei in viata ta sa cuceresti o fata sau femeie, nu-i arata cat de fericit esti tu in bratele alteia.

Cand va veti intalni cu familia prietena si va veni si fata, comporta-te cu toata seriozitatea si respectul fata de ea, ca sa repari gafele mitocanesti, cu care ai gratulat-o pana acum la scoala.

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

E chiar așa greu să îi spui două vorbe?!?

| DrGoogle a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu ea, imediat iti vei da seama daca are o anumita afectiune pentru tine si de aceea te evita happy