| Alexalina a întrebat:

Mie îmi place foarte mult un băiat este cu 3 ani mai mare ca mine. Anul trecut eram cei mai buni prieteni mă ajuta la teme, îmi explica unde nu am înțeles. Eh anul acesta s-a mutat la mine la scoala (am uitat sa menționez ca eram la scoli diferite ) până în semestrul 1 ne înțelegeam bine mă saluta pe holuri dar era totuși distant fata de mine. În semestrul II nu mă mai saluta pe holuri nu mai vorbea cu mine din când în când se mai uita la mine dar într-un fel ciudat (în fine)

Nu mai vorbește la mine și când mergem acasă ( de obicei mergem împreună ) în mașină nu mai vorbește cu mine nu mai îmi zice nimic doar dacă îl salut eu atunci mai zice și eu un Ceau politicos

Ce sa fac ne cunoaștem de 3 ani eram buni prieteni dar... nu stiu voi ce credeți că îi place de mine sau mă crede nebună?

Va rog

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

As zice mai degraba ca i-a placut de tine dar s-a racit. Nu cauta neparat o cauza legata de tine, se putea intampla pur si simplu. Sau poate te-a considerat inaccesibila si si-a luat gandul de la tine. Sau I-a spus cineva ceva negative despre tine. Pot fi imaginate o multime de cauze.

| Alexalina explică (pentru SkyPilot):

Și nu pot face nimic sa fim ca înainte?

| SkyPilot a răspuns (pentru Alexalina):

As crede ca nu. Rareori sentimentele disparute ale cuiva se intorc. Poate ai sa vezi astfel de relatii, dar daca le examinezi cu atentie ai sa vezi ca de cele mai multe ori este altceva care ii tine pe cei doi impreuna. Urmarindu-le micile gesturi vei vedea ca lucrurile nu sunt asa cum par de la distanta.
Multumesc pentru fundita happy

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod clar nu are/simte sentimente de iubire fata de persoana ta. In cel mai bun caz te considera o prietena oarecare nici macar la aceasta categorie nu te clasezi printre best friends din pacate pentru tine. Incearca sa acepti situatia nou creata si sa-ti indrepti tu privirile sau sa lasi pe altul sa-si indrepte el privirile asupra ta.

| xXsweetgirl99Xx a răspuns:

Nu te crede nebună, dar nici nu te place.