| Ronaldo_Messi_2001 a întrebat:

Salut,un baiat mai mic ca mine cu un an ma tot injura cand am ceva sa ii dau bani sau altceva imi zice oo frate meu etc...Nu ma injura doar pe mine imi injura parinti si cand aud asta imi vine sa il bat...dar imi este teama ca ii spune fratelui lui, ce sa ii fac sa nu il mai baga in seama sa nu mai vorbesc cu el, dati-mi niste idei va rog! plsss
P.S sunt mai timpid si din asta ma injura ca altii de varsta mea (15ani) nu ridica tonu.

Răspuns Câştigător
| bogdycounter a răspuns:

Dacă este violent cel mai bine e să discuți cu un membru din familia ta. Dacă nu vrei să vorbești cu ai tăi despre asta cel mai bine nu-l băga în seama, sau poți face o glumă pentru a fi amândoi împacați.Și câti ani are fratele lui?

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru bogdycounter):

| bogdycounter a răspuns (pentru bogdycounter):

Dacă are +18 ani numai dacă te atinge puțin poate ajunge la pușcărie, și dacă e minor tot agresiune se numește și se pedepsește penal.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, ignora-l complet si pierde orice contact cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu lasi un pusti cu un an mai mic sa te calce in picioare?
asa de slab esti?
fi mai puternic si arata-i ca nu iti pasa pentru ca el va incepe sa se enerveze mai tare cand vede ca tu nu pui nimic la suflet
vorbeste cu prietenii tai sa il aranjeze, oricum trebuie sa actioneze cineva in situatia aceasta si daca nu o faci tu macar sa pui pe cineva sa o faca in locul tau
cat despre acel baiat..nu inteleg de ce ii dai bani? ..pentru ce? pentru o persoana care nu te simpatizeaza de loc si e un asa zis materialist?
tin sa mentionez ca, si eu sunt timida si uneori sunt si eu calcata in picioare

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru anonim_4396):

El il bat ca d eel personal nu mi-e frica dar dupa ii zice lu fratisu

| bogdycounter a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

Nu-l bate, cel mai bine lasa-l in pace, nu-l baga in seama scurt, daca vezi ca vine la tine du-te in alta parte ect.

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru bogdycounter):

Ce e fain e cand am ceva de dat bun care ii place gata ma ia cu frate ma ridica si in sus, cand nu am... daca nu ma injura si face figuri, da cu mingia in mine.

| bogdycounter a răspuns (pentru Ronaldo_Messi_2001):

Nu-l baga in seama, este un prieten profitor, mai bine cauta un prieten care sa nu profite de pe urma ta. Funda.

| Ronaldo_Messi_2001 explică (pentru bogdycounter):

Cand ies afara sa ma joc nu am cum s ail evit deoarece e prezent acolo...