| x2gk9r a întrebat:

Salut!
Un sfat....in clasele generale eram batjocorit de o colega si de fiecare data plangeam..fiindca nu stiam ce sa fac..si acum ca sunt in clasa a 9a sunt ok sunt increzator doar ca imi este putin rusine daca cineva din liceu afla ca am plans din cauza unei fete...
Un sfat va rog frumos din suflet...

6 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Daca ai plans te-ai ridicat
Priveste in fata si ai plecat

| x2gk9r explică (pentru aditimus):

Stiu.dar unii zice ca ai plans ca prostu si etc...

| aditimus a răspuns (pentru x2gk9r):

Le poti spune asa cand au fost copiii mici toti au plans inclusiv ei.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa nu mai dezgropi mortii, fiindca trecutul nu-l poti schimba si nici nu ai de ce sa te rusinezi pentru ce ai facut cadn erai mic.
Focus pe scoala, pe invatat, pe prima impresie care o faci profesorilor, fiindca acum ai marea sansa sa te prezinti diferit, ca un elev foarte silitor, inteligent, care atrage admiratia profesorilor si a colegilor, prin notele mari obtinute la scoala.

Evident ca bulling-ul poate fii oprit si eliminat cand esti un copil inteligent, fiindca stii acum poti sa le razi in nas, celor care incearca sa rada de tine.
Succes la scoala!

| RosaliaOriginala a răspuns:

Nu te prea poti numi barbat daca te lasi batjocorit de o femeie, cu tot respectul

| x2gk9r explică (pentru RosaliaOriginala):

Eram in clasa a 5a-7a fata aia nu ma suporta ma tot injurata...dar am pus piciorul in prag de mult...
Uni zic ca cica baietii nu plang..decat sa tina în ei mai bine se descarca