| teonickateo a întrebat:

Salut, va rog ajutati-ma, mie imi place de un baiat dar nu stiu cum sa-i spun asta, nu stiu cum sa ma comport cand sunt pe langa el... va rog ajutati-ma.

2 răspunsuri:
| Bogdan01234 a răspuns:

Pai oricat de complicat pare, este simplu de fapt. dar faptul ca iti place de el nu te lasa sa vezi asta. fi pur si simplu tu. acordai mai multa atentie, zambeste la glumele lui, fi atenta la el cand povesteste. incearca sa fi discreta. sa vorbesti cu el lucruri mai speciale, mai deosebite. incearca sa te apropii de el mai inainte poate isi da el seama de ceva, dar nu il face sa se simta inghesuit. apoi in functie cum reactioneaza el poti sa ii spui. dar trebuie sa o iei incet ca sa nu il ''sperii''. dar ai incredere in tine pentru ca daca va fi sa isi doreasca si el va ceda la un moment dat. bafta happy

| Andra1188 a răspuns:

Trebuie sa fi tu insati si sa nu iti pese de parerea celor din jur. Cand ii spui ca il placi trebuie sa alegi momentul potrivit, sa stii ca si el simte ceva pentru tine.