| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati.
Imi place foarte mult de o fata (colega) si nu stiu cum sa-i spun ca imi place de ea si cum sa imi fac tupeu sa-i spun asta in fata.

Avand in vedere ca eu ma comport mai ciudat ( ma prostesc) cand o vad.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu reusesti sa-ti invingi timiditatea pentru a vorbi cu ea in mod direct, incearca sa o contactezi, sa intrati in legatura printrun mijloc de comunicare sau de socializare (telefon, skipe, messinger, Facebook, etc.) si din modul de a discuta sa reiasa ca iti face placere sa fii in legatura sa discutati sau accea ca ai dori sa fii efectiv impreuna cu ea. De asemenea ai putea sa-i sugerezi, sau sa o convingi sa deveniti prieteni foarte buni. Succes!

2 răspunsuri:
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu o prietena de-a ei sa va faca cunostinta.

| 4StarLight a răspuns:

Nu e nimic rău în a-i spune că o placi! Îi spui repede și gata!
Ai nevoie de puţin curaj dar să ştii că fetele nu mănâncă, ştii ce fericită o vei face dacă îi spui! Indiferent că o fată place sau nu un băiat mereu va fi o mândrie că o place cineva!
Curajul nu ţi-l dă nimeni, pleacă din tine, din interiorul tău! Eşti singurul care poate înţelege ce simţi şi care știe cum s-a spună!
Succes şi vei vedea că va fi bine!