| loveM a întrebat:

VA ROG SA MA AJUTATI. Am si eu o intrebare (cam stupida)... deci am cautat pe net semnificatia orelor fixe si alte chestii de genu'. problema e ca de fiecare data cand ma uit la fix (sau altceva) verific semnificatia.
Vreau sa incetez cu chestiile astea. Pe de-o parte stiu ca sunt niste superstitii doar si ca nu ar trebui sa cred in ele, dar pe de cea lalta parte cred fara sa vreau in ele.
VA ROG spuneti-mi ce sa fac sa renunt la prostiile astea! si daca se poate sa nu radeti prea tarewinking Multumesc!

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai cauta protriviri, iti zic eu sunt doar coincidente, cand o sa iti dai si tu seama o sa incetezi sa crezi in treburi de genul

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si sa indeplinit ceva din ce ai citit acolo?

| loveM explică (pentru suntserios):

Unele se potrivesc, sa stii. laughing dar eu vreau sa renunt sa mai cred in ele.

| suntserios a răspuns (pentru loveM):

Mai cauta protriviri, iti zic eu sunt doar coincidente, cand o sa iti dai si tu seama o sa incetezi sa crezi in treburi de genul

| loveM explică:

Deci... nu ati inteles ce vreau eu de fapt... vreau sa incetez cu chetiile astea si nu prea stiu cum.

| Anonia a răspuns:

Indiferent de sfatul celorlalti, mintea ta functioneaza pe alte principii...degeaba iti spune cineva ca e o aberatie sa crezi in asta pentru ca tu vei continua sa crezi poate si mai tare.
Consider ca nu e un lucru rau,e ok sa credem fiecare in ceva, unii cred in horoscop, altii in superstitii, altii in cifre si tot asa! Uite de exemplu:in liceu aveam o colega de clasa extraordinara. Stand vis-a-vis de liceu, pleca in fiecare zi acasa in pauza mare doar ca sa vada horoscopul pe un anumit post de televiziune. Ce e rau in asta?
Nimeni nu are dreptul sa judece!
Si pana la urma ....cine suntem noi sa decidem ce e bine sau ce e rau pentru tine?!
♡Be you, find you...be happy with that!