| Vladuthz a întrebat:

Salut, voi daca stati putin mai mult la pc in fata monitorului, nu va simti obositi si molesiti, cu o mica caldura in obraji?

14 răspunsuri:
| Deennn a răspuns:

Ba da, si cu o durere de cap infernala. Cateodata si ameteli.

| Vladuthz explică (pentru Deennn):

Dar simti si acea caldura in obrajori, de parca ai avea o febra?

| Deennn a răspuns (pentru Vladuthz):

Da, adica imi arde fata. laughing Ma si inrosesc. x_X Stai linistit, nu ai tu vreo problema anume. happy Cateodata ma doare si spatele.

| Vladuthz explică (pentru Deennn):

Tot nu-mi dau seama daca esti sarcastica sau nu, eu te-am intrebat ceva serios, ma astept la un raspuns pe masura, deci simti o caldura in obraji ceva gen febra, da sau nu?

| blondutzata a răspuns:

Nu pentru ca eu stau mult si mam obijnut

| cristiiiiiii a răspuns:

Ba da ma simt obosit mai ales cand petrec mult timp in fata pc-ului si cateodata ma mai trezesc si cu o durere de spate

| XBrunetteX a răspuns:

Da...cateodata.

| d3javw a răspuns:

Sti cum e daca esti obisnuit sa stai 1 ora 2 si in alta zi stai 8 si te mai si stresezi da te inrosesti.transpirit si obosesti psihic dar daca stai in fiecare zi 5-6 ore multe zile nu ai nici o problema e ceva normal..si eu cand am venit din vacanta dupa 1 luna ma durea capu si eram usor ametit.e bine dupa ce stai cateva ore in fata monitorului sa privesti afara in departare deoarece ochi nu pot rezista uitandu-se la scrisul mic de pe monitor maroghappy

| xFakeSmilex a răspuns:

Nu, pentru ca m-am obisnuit. Petrec destul de mult timp in fiecare zi pe internet.
Dar la inceput simteam si eu asta. Adica, eram obosita. uneori chiar ma durea capul si ameteam.

| 010123 a răspuns:

Da, doare.

| Flaviia16 a răspuns:

Nu,daca faci asta zilnic nu te simti obosit happy am avut o perioada de 2 luni in care nu am deschis pc pentru ca nu am avut timp de nimic si cand am intrat dupa o ora ma dureau ochii laughing in vacanta de vara stau de ziua de la 12 pana dimineata la 5, 6 si nu am absolut nimic laughing asta nu inseamna ca e bine sa faci asa! >big grin

| SATIR a răspuns:

Asa si asa. simti asta pentru ca, monitorul emite radiatii. orice corp care emite caldura, emite si radiatii ( monitorul se incalzeste, chiar daca foarte putin, dar se incalzeste ) si de aia e posibil ca tu sa ai aceste simptome incearca sa iei o folie protectoare pentru monitor, deoarece te ajuta... sper eu, cel putin la mine functiona, cand o aveam laughing Funda puppy dog eyes?

| Vladuthz explică (pentru SATIR):

Ce fel de folie? Poti fi putin mai explicit thinking

| SATIR a răspuns (pentru Vladuthz):

Sunt folii protectoare pentru PC. care le atasezi pe monitor. iar aceasta folie va mai reduce din radiatiiwinking