| giulianito a întrebat:

vreau sa devin stomatolog! acum sunt cl 9! doresc sa termin un liceu dupa care sa merg la facultetea umf! dar o problema nu vreau la liceu nici de cum la real! e posibil ca sa merg la umanist apoi sa merg mai departe la facultatea umf din iasi?

1 răspuns:
| Aliiinuuus a răspuns:

Da, dar o sa iti fie foarte greu la admiterea la facultate deoarece vei avea 2 de ori mai mult de invatat. Si pentu bac+ pentru admitere, mai simplu ar fi sa dai la real, parerea mea. Eu sunt pe parte umanista pentru ca vrea sa dau la drept sau la psihologie :d