| PainTech a întrebat:

Vreau sa incep un canal de youtube in care voi taia scene din mai multe videoclipuri in engleza si le voi pune o subtitrare inclusa direct de la editare (nu subtitrarea scrisa din manager-ul de la youtube)
Vreau sa zic nu va fi pur si simplu o subtitrare, mai mult voi explica ce face in acel clip. Pot exista probleme de copyright/Content ID?
Adica tema va fi aceeasi : Cineva prezinta 5 life-hackuri in engleza, Altcineva 10 life-hackuri tot in engleza, Eu le prezint life-hackurile lor puse la gramada, editate, subtitrate, explicate dar folosind ca videoclip de baza videoclipul lor. Voi pune o melodie (neprotejata de drepturi). Sunetul original nu va fi inclus. Pot exista probleme?
Scuze de categorie, probabil il va pune admin-ul la locul potrivit. Nu stiu la ce categorie sa il pun.

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Depinde, daca cei care au postat videoclipurile au copyright pentru ele, da, vor fi probleme si ori o sa iti scoata partea aia din videoclip, ori o sa iti stearga videoclipul, ori o sa iti anuleze canalul. Mai bine reprodu si tu ce vezi in filmele alea sa nu ai probleme.

| PainTech explică (pentru Arthiom):

E o idee destul de buna.
Dar exista cateva probleme:
- Nu am camera care filmeaza 60 fps
- Nu am meterailele necesare
- Vocea mea nu suna bine pe camera
Deci, mai bine imi pun pofta in cui si gata. Nu mai filmez nimic. Plus ca altcineva a inceput asta inaintea mea si se descurca foarte bine. Nu pot sa-i fac concurenta

1 răspuns: