| OchisoriAlbastrii a întrebat:

Vreau sa ma duc la munca avand in vedere ca am 17 ani,dar imi este putin jena, adica nu am mai muncit niciodata la o terasa sau ceva...imi e frica sa nu fac ceva gresit.Imi pot spune cei cu experienta cam cum decurg lucrurile? Multumesc

1 răspuns:
| NC_Didii_1998 a răspuns:

Nu are de ce sa iti fie jena. Daca ai ales sa muncesti la o terasa trebuie in primul rand sa le zambesti clientilor, sa fii dragut cu ei si poate, daca iti permit, poti face si o gluma in limita bunului simt cu ei! Trebuie sa stai drept si sa ai grija ca nu cumva sa versi /sa darami ceea ce ai primit ca comanda! Daca respecti toate acestea poti primi si un backsisi in plus.Capul sus, vei fi admirat fiindca vrei sa iti castigi banii de buzunar singur, printr'o metoda legala...adica nu cum fac altii. Sper ca te'am ajutat si sa nu'ti fie teama!winking Funda?batting eyelashes