| Dkushs a întrebat:

Vreau si eu careva sugestii la o problema care nu mai stiu cum sa ma descurc cu ea.
Totul a inceput anul trecut prin luna Aprilie am inceput sa vb cu un baiat ce ne cunosteam de mult timp, incetisor ne-am apropiat si am inceput sa iesim in zilele libere impreuna. Amandoi munceam si erau doua zile in care ne ofeream timp unul celuilalt.Acum suntem impreuna mai mult de un an, insa cu timpul au aparut si probleme, parintii nu ne vor impreauna, mereu exista cearta, eu ma cert cu mama pentru el si el la fel cu mama lui.Stiu ca nu e corect dar ne iubim, mi-a propus chiar sa ne mutam impreuna ca-si doreste mereu sa fie langa mine mereu, il cred, ca si eu imi doresc asta enorm de mult.
Sunt zile ca mi se pare ca nu mai pot face fata certurilor si vreau sa las totul balta ca sa fac familiile fericite, dar pana la urma cum ramanem noi.
Nici nu stiu cum sa mai fac, zi de zi incerc sa gasesc o modalitate ca sa fac sa fie bine si ajung la concluzii ca ori ne lasam, ori sa fugim de toti ca sa fim fericiti.
Voi ce parere aveti?

3 răspunsuri:
| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Inainte sa iei o decizie pripita, gandeste-te de ce parintii vostri nu vor sa fiti impreuna? Cati ani aveti? In ce etapa a educatiei/scolii sunteti? Daca plecati impreuna undeva, veti fi in stare sa va intertineti singuri? Esti sigura ca el ce ceea ce ai nevoie?

| Dkushs explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

Pai eu am 22 si 29 deja ne intretinem singuri avem unde sa muncim
Problema la parinti e ca mama mereu imi spune ca merit o persoana mai buna care sa ma stimeze si sa ma iubeasca si mai mult ea crede cai nu-i persoana potrivita pentru mine fiindca inainte ca si incepem noi ca sa fim impreuna el esea cu mai multe fete si se gindeste ca poate sa-mi faca rau
Dar ce tine de mama lui ea mereu ii cauta fete mai in varsta decat el

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns (pentru Dkushs):

E clar, fiecare din mamele voastre vrea ce e mai bine pentru copilul ei. Mama ta nu vrea ca tu sa suferi. Esti sigura ca el nu mai iese si acum cu alte fete? Pe de alta parte, mama lui vrea sa fie sigura ca el va fi bine ingrijit. Arata-i ca varsta ta - mica in comparatie cu a lui, poate fi compensata prin entuziasmul si vointa ta de a face ca totul sa fie bine. Incercati amandoi sa nu va mai contraziceti mai contraziceti si sa va puneti un pic si in locul lor. Toti aveti nevoie de rabdare si de buna comunicare. Succes!