| cristi13 a întrebat:

Vreau si eu cateva sfaturi big grin... Deci: am 15 ani, am 1, 86 m si 77 kg. Credeti ca ar trebui sa incep sa slabesc? Daca da dati-mi si un program zilnic sau saptamanal.va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| b3b3ko a răspuns:

E buna greutatea pentru inaltimea ta, totusi daca vrei sa slabesti mananca 3 zile piept de pui fiert si 1 pahar cu apa la 2 ore, 3zile salate si alte 3 zile numai lactate si reiei dieta.Nu ai voie sa mananci dulciuri.

3 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Hei playboylove struck! Nu cred ca ar trebui sa slabesti la inaltimea pe care o ai^^.E mai frumos sa fii inalt si bine facut decat inalt si foarte foarte slab^^.Eu cred ca esti bine si ca nu trebuie sa slabestihappy

| TSO7 a răspuns:

Esti ok. Diferenta dintre inaltime si greutate trebuie sa fie aprox. 10 iar la tine e 86-77= 9 deci esti bine nu te stresa.
Totusi daca chiar crezi ca vrei sa slabesti mai bine faci alcva, mananci normal dar mai bagi cateva serii de flotari/abdomene in fiecare zi pentru a-ti dezvolta si masa musculara.
Bafta

| BuZz_6312 a răspuns:

Toate retetele sunt bune dar sunt si complicate, trebuie sa iti gatesti mancare separat fata de restul familiei etc... uite una simpla care chiar functioneaza, mananca orice dar pana in ora 18:00 daca ai uitat sa mananci si sa facut ora 18:00 nu manca pana dimineatawinking