| x2gk9r a întrebat:

Salut...vreau un sfat.
Deci
vine fratele lui prietenu lu prietena mea si zice "Da cine i asta"? 'Ai grija daca o atingi" "Iti place fetele" si dupa i-am zis "ce ma ca suntem colegii si ea la fel o zis dar se vedea ca era caterinca ca o zis si prietena mea "face caterinca doar cand i place de o persoana daca nu face inseamna ca nu ii place de pers resp.
dupa am vb etc etc frumos si calm
Dupa o zis "scuze frate ca mam luat de tine" Adica in ce sens so luat de mine ca nu inteleg?
O dat palma cu mine si o plecat...
Adica nu stiu mis eu prea fricos sau e ceva normal?
Mi-a zis prietena mea ca a facut doar caterinca

3 răspunsuri:
| StoicAnalysis a răspuns:

Te panichezi degeaba. Si din ce observ, nu ai spirit de observatie in remarcarea ironiei, umorului si a altor semnale cu subinteles. Ceea ce e nasol. Iti va complica viata foarte mult daca nu lucrezi la asta.

| x2gk9r explică (pentru StoicAnalysis):

Crezi ca si-a batut joc sau doar a vrut sa vada cum reactionez?

| StoicAnalysis a răspuns (pentru x2gk9r):

Intamplarile din viata ta, nu pot fi explicate in cuvinte mereu. Sunt situatii in care trebuie tu singur sa-ti dai seama la fata locului. Daca nu ti-ai dat seama atunci, ai pierdut ocazia. Trebuie sa ai abilitatea sa distingi singur remarcile si semnalele cu subinteles. Pentru ca nimeni nu sta sa faca asta pentru tine.