| ANDREY2004 a întrebat:

Am 15 ani si jumatate si as dori sa ma angajez la curierat mancare. Vreau sa o fac cu bicicleta proprie.Imi puteti spune daca este posibil si daca da, unde? Locuiesc in Bucuresti

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu e posibil. Nu am auzit sa angajeze nimeni minori pentru asa ceva. Si daca ar angaja sigur nu sub 16 ani

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru suntserios):

Cu acordul scris al parintilor se poate angaja si de la 15 ani (art.13 din Codul muncii). Doar ca patronii sunt reticenti sa angajezeze persoane atat de tinere.

| alina2k18 a răspuns:

Nu poti puisor, minim 16 ani la glovo cred, restul' vor sa fii major.
Incearca sa te inscrii pe actele tatalui, uita-te pe forumuri daca se poate asa.

| Dana1999 a răspuns:

Dar de ce tocmai la vârsta ta?
Ai alte ocupații și nu ai fi singurul care are o situație financiară mai proasta dar care își da timp sa crească, sa se dezvolte. Ai destul timp de munca și responsabilități.

| AnonimulFox a răspuns:

Din câte știu la Glovo e de la 16 ani mai poți aștepta puțin și te poți duce la Glovo se câștigă binisor.Succes