| Paulrzv a întrebat:

Salutare. As vrea si eu sa stiu de unde a pornit (cred ca pot s-o numesc asa) moda cu hainele largi purtate de rapperi?

Răspuns Câştigător
| MateiP a răspuns:

In S.U.A. ara o perioada in care negrii arau asupriti. Fiind in inchisoare, gardienii ii obligau sa poarte pantaloni stransi cu cureaua, foarte rau. De cand Drepturile Omului au devenit respectate, ca semn de protest, negrii au inceput si continua sa poarte pantaloni largi. Cam aceasta este povestea.