| CarpeDiem2004 a întrebat:

Salutare comunitate! Am revenit cu o noua intrebare.
Am varsta de 14 ani, am sprancele destul de dese/mari si am observat ca o inceput sa creasca pe mijloc si pe langa spranceana destul de mult, ceea ce ma deranjeaza. Colegii mei au spus ca e ok sa te pensezi ca sa te ingrijesti, problema e ca mama spune ca nu e ok si cu toate ca ii spun ca vreau sa ma pensez strict pe mijloc si sa le dau forma ea spune sa las barbatul sa fie barbat. Voi ce parere aveti? Baietii se penseaza? Mi se pare ciudat avand in vedere faptul ca sprancele cresc in continuare si pana la urma se ajunge la monospranceana sa nu te pensezi.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, te poti pensa pe mijloc!
Mergi prima oara la un centru de cosmetica, ca cosmeticiana sa-ti dea un contur clar pe care il poti singur respecta in timp, cand mai cresc. Prima oara este vital ca sa nu gresesti tu sa ti le smulgi stramb ori inegal.
Am vazut o gramada de fete plangand din caza asta.
Ma rog, l-am vazut si pe fii-miu pe la 13-14 ani, cand a incercat sa si le faca singur si am ras toata familia de cat de mult si le-a luat, fiind vizibil inegale si inestetice.
Deci, prima oara la cosmetica, ca nu-i rusine!
Dupa care, saptamanal sau odata la 2-3 saptamani (depinde cat de des iti cresc tie), ti le poti smulge singur cu o penseta, doar acolo unde creste un firicel nou.

| CarpeDiem2004 explică (pentru Violleta2022):

Multumesc frumos! Sa va traiasca happy

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand sa mergi sa te pensezi cu ata. nici nu-ti creste repede, si e ok daca te ingrijesti. Nu inseamna ca esti gay, maxim metrosexual ceea ce e un lucru bun, ca inseamna ca ai grija de tine.
La fel cum si tie iti place sa vezi o fata frumoasa, fara monospranceana, la fel si lor le place sa vada un baiat frumos, fara monospranceana. big grin

| CaliforniaLA a răspuns:

E alegerea ta daca te pensezi sau nu, e normal sa se penseze si băieții, atata timp cat nu vrei sa ai o monospranceana, in plus, la 14 ani mi se pare ciudat sa iti spuna mama ce sa faci