| Cosmin3926 a întrebat:

Daca am monospranceana si ma pensez des, o sa inceteze la un moment dat sa creasca? Daca da, cand? Este vreo metoda prin care sa o fac sa nu mai creasca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Georgicaaa123 a răspuns:

Buna! Si eu aveam monospranceana pana sa incep a ma pensa.
Deci ma pensez cam de vreo 4 ani, de crescut tot o sa mai creasca dar e posibil putin mai greu, si sa nu mai fie asa deasă.
Si nu ai cum sa nu mai creasca. poate doar sa incetinesti chestia asta, deci totul va fi doar temporar.

| Deela a răspuns:

Chiar dacă te pensezi, nu va face ca acel par in plus sa dispară pentru totdeauna. Dacă te vei pensa cu ceara, va dura mai mult timp pana va creste. Epilarea definitiva ar fi o soluție, dar eu una nu o recomand, îmi plac lucrurile și procedeele mai naturale happy

| Ashad a răspuns:

Ba frate iti e frica ca ramai fara ea sau ce te deranjaza?

| Cosmin3926 explică (pentru Ashad):

Ma deranjează

| teo530 a răspuns (pentru Cosmin3926):

Lasă-l că e mai prost decât permite legea.

| Roxanne23 a răspuns:

Buna! Epilarea definitiva, la un salon de cosmetica, ar fi o solutie...