| Kev16 a întrebat:

Salutare... Cum as putea sa vizualizez niste poze tip Shortcut? Le'am copiat de pe un stick insa cand vreau sa le vad imi apare urmatoarea eroare : ' The drive or network connection that the Shortcut '...' refers to is unavailable.Make sure that the disk is properly insterted or network' bla bla.Problema e ca am sters si pozele de pe stick si nu le mai pot copia iar straight face Ce as putea face? angry [ SCUZE CATEGORIA, DAR E CEA MAI SOLICITATA]

1 răspuns:
| mFlorian a răspuns:

Salutări, hai să-ți explic ceva repejor fără supărări.
Nu există formatul de poză shortcut, shortcut-ul în sine este doar o modalitate mai ușoară de a accesa diverse tipuri de executabile, foldere sau eu mai știu ce. Shortcut = scurtătură, deci pozele pe care le-ai pus pe stick nu există acolo.

Pentru a accesa acele poze cu adevărat intră în pc-ul din care au fost puse pe stick -> apasă click dreapta pe shortcut și urmărește calea (target/path) din tabul "Shortcut"