| Guarda a întrebat:

Salutare..deci la munca am cunoscut o fata de 16-17 ani eu având 18 ani si am vorbit noi cat am vorbit si ieri ne-am pus intr-o relatie..prietenii mei o fac curvă, adica imi zice mie *ai grija ca e curvă, mănâncă multi bani chestii din astea* eu tin la ea si ea la mine..pe mine nu ma intereseaza trecutul ce a facut ea...Ma intereseaza prezentul si relatia noastra, oare o sa ne tina?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu stim, de unde sa stim viitorul, nu suntem mama omida

| Donsavas a răspuns:

Prietenii o pot spune din invidie. Nu i lua in seama.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Prietenii tai sunt niste needucati. Asa stiu unii sa judece.
Tu singur vei descoperi daca va merge relatia sau nu, nu-i lasa pe ei sa o strice.

| Demidol a răspuns:

Dar prietenii tai de unde stiu? S-au folosit de serviciile ei? Sau o spun din razbunare pentru ca nu au avut "acces" la ea?
S-ar putea ca relatia sa mearga daca voi ganditi la fel. Dar daca numai unul dintre voi se gandeste numai la o relatie pasagera, evident ca nu va tine. Discutati voi doi problema asta.

| CosminCD a răspuns:

Totul depinde de voi daca va tine relatia. Trecutul unui om se poate schimba si eu cred in asta. Asa ca, daca exista dragoste, o sa va tina.

| qwertpro a răspuns:

Salut,ei bine oamenii din jurul nostru nu mereu ne spun adevaraul.Cei care ti-au spus asemenea lucruri ar putea minti pentru propriile lor interese. Poate ca ei nu vor ca tu sa te apropii de ea din motivul ca ei nu au putut, si vor cumva sa se razbune pe ea astfel, sau poate pur si simplu vor sa te minta pentru a-ti face rau. Poate ca au si ei dreptate in felul lor, dar cel putin cerele unele dovezi care sa confirme ca ceea ce spun ei e adevarat.Nu trebuie sa credem mereu in tot ceea ce ne spun cei din jurul nostru, de altfel am fi foarte des mintiti si trasi pe sfoara. Poti fi mai precaut in relatia cu ea, dar nu trebuie sa fii influentat de ceea ce iti spun cei din jur fara a prezenta dovezi.Chiar daca aceasta fata nu are un trecut curat, conteaza ce e in prezent. Oamenii se mai si schimba, unii chiar foarte mult. Timpul iti va arata adevarata ei fata, si te vei convinge singur daca au fost minciuni sau nu cele auzite.