| alexandrualexandru7 a întrebat:

Salutare, eu peste câteva zile, o să-mi fac analizele pentru practica la școală, eu sunt la profesională bucătar și ne trebuie analize pentru a merge la hoteluri etc. și am o întrebare. Eu sunt fumător, dar nu înrăit, asa la ceva timp, n-am mai fumat de aproximativ 1 luna, dacă fac analizele medicale pentru hoteluri sa ne lase sa mergem s-ar vedea pe ele ca fumez? Și o sa fie date părinților sau dor celor ce dețin hotelurile?
Vas mulțumi dacă mati lămuri.

2 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Analizele nu au cum sa arate ca fumezi, nici macar o radiografie pulmonara nu poate demonstra asta.

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Nu se vede la analizele de sange ca fumezi, ce legatura are? In plus si daca s-ar vedea, de ce le-ar da parintilor tai analizele? Stai fara grija