| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu o luna si ceva m-am lasat de fumat,de abia am reusit. Acum as vrea sa ma apuc din nou de fumat doar pentru ca sa scap de stres,intr-un fel straight face. Voi ce ziceti, sa renunt la aceasta idee? Ps: Am 15 ani si am fumat pana acum 11 luni si m-am lasat. Fara jigniri sau glume proaste. Astept parerile voastre, fie pro sau contra.

Răspuns Câştigător
| dialia a răspuns:

Nu e bine ce faci! crede-ma! toti prietenii mei fumeaza si la un moment dat m-am apucat si eu, pana ce unu coleg "m-a trezit"! te sfatuiesc sa renunti daca tot ai reusit, incearca sa te eliberezi altfel, ascultand muzica, facand sport, citind, in orice fel, dar nu fumund pentru ca ai doar 15 ani!

4 răspunsuri:
| AℓℓeAℓℓexa a răspuns:

Mai bine lasa-te. Nu e bine pentru varsta ta si chiar daca ai fii mai mare tot nu ar trebui sa faci asta. Parintii mei fumeaza de pe la 19 ani si cica nu se pot lasa de fumat. Oricum nu cred ca te intereseaza deci raspunsul meu este:Nu te apuca de fumat din nou!

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a răspuns:

INcearca sa iti distragi atentia de la fumat si stai putin, tu fumezi de pe la 15 ani? Fara suparare daqr care e principala ta sursa de stres? Gaseste-ti alta ocupatie.
Pana de curand (anul trecut,de Craciun ) si mama mea fusese fumatoare dar s-a lasat. Vroia sa se reapuce, acum, dupa Paste deoarece avusese loc un deces la noi in familie care o daramase (o matusa de-a mea, cu care mama mea se intelegea bine).Ea gasise in fumat un refugiu fiindca fiind la cura de slabit nu are voie sa manance dulciuri.Eu zic sa iti gasesti o alta ocupatie, un hobby care sa iti distraga atentia de la tigari

| CatalinaKaty a răspuns:

Eu zic sa renunti la aceasta idee, deorece fumat = moarte, pe zi ce trece (daca fumezi) esti tot mai aproape de moarte. Ai 15 ani, esti tanar, nu iti strica viata cu acest lucru, e bine ca te-ai lasat si da. poate esti stresat dar TIGARILE nu rezolva nimic. Sper ca te-am ajutat happy

| TeenagexD a răspuns:

Te sfatuiesc sa mananci mai bine cate o bomboana de menta, sau sa nu te mai gandesti la tigari!