| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.Iubesc un baiat iar in ultimul timp in cred ca si el ma place.Ne sarutam la jocuri de genul "Adevar sau provocare" iar cand trebuie sa pupe pe cineva pe obraz imi spune " Nu fi geloasa ", uneori ma lasa sa ma joc in parul lui iar el se culca pe picioarele mele, dar tot cred ca mai tine la fosta iar fosta lui are un nou prieten iar eu vreau sa ii spun ca vreau sa fim mai mult decat prieteni doar ca mi-e teama pentru ca anul trecut am facut acest pas iar el mi-a spus ca nu simte nimic pentru mine, iar cand e si fosta prin preajma nu vorbeste deloc cu mine si am vazut in mobilul lui mesaje de la fosta cum el i-a propus intalnire sau mesaje gen " Sunt singur acasa, vino pana la mine " Au durut mult acele mesaje, deoarece eram in public cand le citeam si nu m-am putut abtine si am plecat iar prietena mea cea mai buna a venit dupa mine iar la o minuta a venit si el, apoi a doua zi m-a intrebat de ce sunt suparata si l-a intrebat si pe cel mai bun prieten acelasi lucru, nu stiu ce sa mai cred, il iubesc enorm iar in curand e sfarsitul verii si voi pleca din nou peste hotare.Cum sa trec peste acesta perioada nasoala?

Răspuns Câştigător
| micapoeta a răspuns:

Hei, fii pozitiva! Exista sute, mii de baieti care te merita. Nu trebuie sa stai dupa fundul lui, plus ca relatiile la distanta nu functioneaza, crede-ma! O sa gasesti tu altul, nu avea grija. E ceva trecator. Nu mai pune atat de mult suflet! Ai grija de tine! :*

2 răspunsuri:
| llMalvinall a răspuns:

Eu cred si iti spun sa mai astepti un pic sau daca tot vezi ca el vrea sa intoarca la ea ar fi bine sa ii spui direct adica sa nu o tot lungesti ca asa el mereu se va gandi la ea si nu e bine daca o sa fie cu tine va trece peste si o va uita partea nasoala e ca daca tu pleci pai poate o sa se impace cu ea acum te intreb stai mult acolo? sau doar in vacanta? el nu poate sa te astepte mult timp zic o relatie la distanta nu prea tine iti spun din propria experienta... sigh

| Céline7 a răspuns (pentru llMalvinall):

Pai eu o sa stau o saptamana, iar el va sta 2 saptamani si apoi va pleca si el iar fosta lui are deja prieten.