| NYØ2002 a întrebat:

Salutare lume, eu sunt Gabi si azi am facut 17 ani.Am o problema.Nu sunt prea dezvoltat :Am 1, 67m, sunt grasut si as vrea sa slabesc macar vreo 7-10 kg maxim ca nu prea imi vin calumea hainele pe mine.Nu am noroc la fete din cauza ca par mai mic de ce varsta am, cam de vreo 15 ani cam asa si fetelor care ma plac sunt pustoaice de 12-13 ani maxim 14.Eu as vrea sa fie cam cu cel putin 2 ani mai mică.De asta nu am avut niciodată iubită si multi rad de mine, faza mai e ca toti ma fac tigan ca sunt mai brunet adica mai inchis la culoare fata de ceilalti.Recunosc si ca eu am un caracter mai pervers cu ariciu la vizuina etc.
Vreau sa imi dati sfaturi pentru tot ca am zis.

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Schimbă-ti caracterul, modul de a vorbi dacă vrei ca lucrurile să se schimbe.

| petitconseil a răspuns:

Buna Gabi. Poti incepe sa slabesti daca iti faci un program de alergare, dar sa te tii de alergat, sa nu zici de exemplu ca azi n- ai chef sau maine esti prea obosit...chestiile de genul asta nu au ce exista, intelegi? Si poti sa schimbi obiceiurile alimentare, sa mananci doar atat cat trebuie, sa te ridici de la masa inainte de a fi foarte foarte satul.Iti mai poti schimba freza,stilul vestimentar, vocabularul, caracterul poate un pic(fii politicos, sociabil).In sfarsit, pe parcurs o sa iti dai seama cum trebuie sa fii ca sa te faci placut de fete.Nimic nu e greu, trebuie doar sa vrei tu sa faci o schimbare in bine pentru tine.Succes!

| NYØ2002 explică (pentru petitconseil):

De ex merge ca dimineata da beau un ceai gol sau cu paine cu margarina si cu gem sau cu branza, si dupa ce vin de la scoala pe la ora 2-3 sa manca pe saturate si seara sa nu mananc nimic?

| petitconseil a răspuns (pentru NYØ2002):

Nu e bine sa mananci pe saturate, pentru ca dupa aceea nu mai ai chef de nimic...tocmai asta e problema,ti-am zis sa mananci atat cat sa te simti satul,nu super satul. Poti manca ce vrei, in cantitati moderate, dar trebuie sa faci si sport, asta daca vrei intr-adevar sa slabesti, iar saritul peste mese nu e o optiune.