| Marius96 a întrebat:

Salutare
Mi-am lasat tel. la un prieten si acesta la inchis, si nu a stiut codul PIN
Si a tot incercat si pana la urma nu mai merge...
Si nu stiu ce sa fac... acum prima data cand il deschis nu imi apare sa scriu codu PIN ci codu PUK
Imi ziceti plss ce sa fac, a da si dupa ce scriu codu PUK, imi zice sa scriu si un PIN nou, il scriu si dupa aceea zice sa-l confirm si dupa aia zice ca nu corespund

1 răspuns:
| Pιşριяιcă a răspuns:

Pai te poti duce la Vodafone sau Cosmote,depinde in ce retea esti. Ti'l poate rezolva ei, sau daca mai ai carticica aia care ti'o da cand cumperi cartela, acolo scrie codul pin.