| aloken a întrebat:

Salutare.O mica problema,vreau sa imi fac un tatuaj dar ai mei nu ma lasa (in special mama mea nu le suporta),spun cum sa iti faci tu asa ceva pe mana nici sa nu aud, ia-m aratat si tatuajul, fiind acesta : ( https://imgur.com/a/1jXbixs ) m-am gandit peste un an daca vreau sa il fac sau nu.Cum pot sa i conving sa ma lase? Sau direct il fac si gata o sa le treaca.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nu o face, este efectiv oribil.
De ce ai vrea să-ți strici mâna cu o astfel de mizerie?
Plus că peste câțiva ani se va decolora iar mulți dintre copii extaziați de astfel de mizerii, merg glonț să le șteargă cu laserul pentru că "nu le mai place".
Mama ta are dreptate, mama ta te protejează, nu o mai supăra cu astfel de ipocrizii.
Mini PS: link-ul paginii tale intitulat "valoare.com" nu prezintă un certificat SSL pentru protocolul HTTPS. Adică: orice plod de 9 ani (zis și "hacker") poate intercepta datele introduse/care vin la tine în urma transferului de date prin protocolul nesecurizat "HTTP".
Eu zic să nu cumperi de acolo, ar fi păcat să te trezești cu-n scam de zile mari.

| andreeabobo a răspuns:

Ce varsta ai?
De ce totusi nu iti faci un tatuaj mai mic momentan care sa reprezinte ceva de suflet pentru tine?
Nu vad nimic rau in a avea tatuaje. Eu una as fi ok ca copiii mei sa isi faca, dar nu de la orice varsta, si sa fie ceva ce inseamna ceva pentru ei.