| lolec a întrebat:

Salutare. pot primi un act de identitate(buletin) provizoriu pana cand vine actul definitiv?

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Nu prea cred!
TREBUIE să ai un motiv bine-ntemeiat pentru ca să ţi se elibereze o C.I.P!

În perioada de 7-10 zile, până este gata noua C.I., nu ai Carte de Identitate ( dar, în unele situaţii, poţi folosi o copie după vechea CI )...

C.I.P. ( Carte de Identitate Provizorie ) se eliberează doar în anumite situaţii; aceasta ar trebui să-ţi fie eliberată în câteva ore :
http://depabd.mai.gov.ro/eliberare_CI_lipsa_documente.html

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, iti poti face un buletin provizoriu, trebuie sa specifici pentru ce iti trebuie asa urgent si ti-l fac fara probleme.