| BackAgainToTPU a întrebat:

Sa va spun de la inceput.
Inceputul clasei a 5a. Toate bune, glume cu dirigu, si in pauze mergeam la banca prietenei mele cea mai buna. Statea in banca cu un baiat, si am descoperit ca din nou ne intelegem bine ca in clasa a 4a(el fiind in clasa mea dintra 5a). Atunci, in urma cu fix un an, cand stateam cu el in banca, intra 4a, vorbeam in continuu(de aia atunci am luat note mai mici, dar nu mai conteaza). Faza e ca ne intelegeam bine. Vorbeam, chestii, si cu fata, si am aflat ca am vreo 15-16 lucruri in comun(ciudat de ciudat si dubiooooos) de care nici nu stiam. Fata nu se prea simtea bine, ca era un pic de dusmanie intre noi 2 si ea.
Februarie, anul asta. Am facut un id, pe numele lui, si i-am dat parola, pentru ca nu se descurca sa isi faca(era vorba de varsta, nu stia smecheria). Prima data, am vorbit pe mess. Cand m-am uitat la ceas, m-am minunat: 4 ore de taclale :O. I-am zis de asta, si a zis ca ar trebui sa facem un fel de record. La sfarsitul lu februarie, vineri, am facut 5 ore. Trebuia sa facem 6 acum 2 saptamani.
Dupa vacanta de paste, a fost o mica cearta, datorita plug-in-ului Unyte Lyte si siteului facebook,, aplicatia "pentru prieteni" era o intrebare cu numele lui, eu nu mi-am dat seama, si imi vedea desktopul(eu i-am dat voie) era ceva de genu "sti ca x te iubeste?" si i-am zis scuze, chestii, dar abia dupa 2 saptamani ne-am impacat. Acum, "prietena" mea i-a spus niste lucruri neadevarate despre mine, si anume ca fac pregatire la engleza cu profa de la clasa. Nui adevarat, dar el a crezut. Ia mai zis niste chestii, ceva de genu ca imi iau glumele de pe net, si ca am castigat concursul de az dintre noi 2 cu glume de pe net. A mai zis multe chestii, acum el ma considera inervanta, datorita "prietenei". Mentionez ca, daca la asa lucrurile, va dura o luna-2 sa ne impacam, si nu pot astepta atat, deoarece am un film de facut, in care el si inca o colega sunt in rolul principal. Acum el mereu ma tachineaza, ma contrazice si restul.
vreau ajutor va rog. nu ma sfatuiti sa vb pe mess cu el, pentru ca nu intra, si daca vorbesc fata in fata nu pot, pentru ca fata aia nu o sa ma lase in pace singura.

4 răspunsuri:
| VodkaCoca a răspuns:

Pai si cand iese filmu?batting eyelashes

| TipulVerde a răspuns:

Am citit cateva randuri si acum ma duc in baie sa-mi bag doua degete pe gat rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| andreea_6710 a răspuns:

Habar nai sa povestesti cevalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draguta e clar ca amandoi aveti cel putin o atractie unul pentru celalalt daca nu mai mult.nu prea am inteles multe din mesajul tau dar e clar ca trebuie sa stai de vorba cu el. exista o metoda prin ai scrie o scrisoare dar cel mai bine ar fi sa vb personal.cand esti tu pregatita mergi la el ia-l putin deoparte si spune-i ca ai ceva important de vb cu el si cand e pregatit sa te caute. apoi daca accepta atunci il iei si ii povestesti cum stau lucrurile. asta ramane la aprecierea lui daca te va crede. daca vrei sa vorbim lasa-mi id tau si te caut eu.CORINA