| anytha13 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat pe mess suntem doar pireteni si nimic mai muult!
Intr-o zi ii spunem prieteni mele ce am vb cu el si colegul care sta langa mine aproape de banca mea a auzit doar niste chestii cu care eu si baiatul ala )cu care vb pe mess) nu sunt adevarate.adica doar facem glume cu te iubesc chestii din astea.
Si acum nse spunde prin scoala ca sunt cu baiatul ala. i-am zis si lui ce se spune prin scoala... aaaa + ca ma vz ca vorbeam cu el intr zi dupa scoala eram doar noi 2 intr loc mai retras. dar ne. a vz cineva... asa deci i-am zis si lui si a zis sa nu bag in seama!
Acum se sa fac sa nu mai creada colegi mei ca sunt cu el?

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Lasa lumea sa vorbeasca...de parca colegii tai iti dau de mancare si nu poti dormi bine daca nu sti parerea lor despre ceva.
Daca as fi in locul tau as profita de acesta micuta "barfa".
Daca tipul e dragut atunci chiar mi-ar parea bine sa stie lumea ca-s cu elwinking
Insa intrebarea ta era cum sa faci sa nu mai creada, daca nu-ti convine chestia cu ignoratul sau cu mandria poti incerca psihologia inversa...cupleaza-te cu un alt tip ca ceilalti sa uite complet de "fostul".
Ai 3 variante...
SUCCES!
xoxo, mary peace sign

5 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Sa le dai ignore big grin

pai daca nu esti cu el ce te intereseaza de vorbele altora? lasa lumea sa zica ce vrea si tu iti vezi de viata tawinking kiss
poti sa le zice frumos si direct ca nu stai cu el, cine crede bine, cine nu tot bine-i big grin kiss

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Eu zic sa nu ii mai bagi in seama oh go on Lasa-i sa vorbeasca happy
Nu trebuie sa te deranjeze asta.winking

| LaMisto a răspuns:

Da cu ce te deranjeaza pe tine treaba asta? ce cred colegii tai.Eu in locul tau le faceam in ciudalaughing

| anytha13 explică:

Adevarul e ca e frumoooossss fooooccc! Dar nu prea imi place sa profit big grin + ca lui ii place de o tipa de la noi de la scoala.in fine...
Multumesc de raspunsurii! Am sa tin cont de ele big grin

| ☺Pǻ§†ٱLµ†Zǻ●Löž☻ a răspuns:

Lasa-i sa zic ce vor, si mie mi sa inamplat si le faceam in ciuda, mureau de invidie colegele mele ca le spuneam ca e dragut...chesti deaastealaughingwinking