| anonim_4396 a întrebat:

Aceasta e o intrebare cam ciudata! crying(
Cand incepe scoala oare ar trebui sa ma asez in banca cu cineva, sau ar trebui sa ma pun intr-o banca si sa vad cine se pune langa mine?
La mine in clasa sunt 11 baieti si 18 fete deci cineva va ramane singur... chiar nu vreau sa fiu eu acela
O, da! Si inca ceva... oare ar trebui sa ma pun in banca cu o fata sau un baiat?

10 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Sau mergi frumos la un coleg care sta singur in banca si il intrebi daca e liber langa el... daca nu este un ciudat o sa spuna da.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Tu esti timid si retras de fel?

| anonim_4396 explică (pentru Subsemnatul123):

Cam da...

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca o sa fii in clasa cu imbecili idioti o sa te ia la misto pentru ca esti timid si apoi o sa devii si mai timid si la un moment dat o sa vrei sa stai singur in banca. Eu am stat mai mult de un an singur in ultima banca. Trebuie de la inceput sa fii deschis si impunator, nu un fraier ratat cum am fost eu.

| anonim_4396 explică (pentru Subsemnatul123):

Da frate! Asa ma gandeam si eu! Cand ma jigneste cimeva de exemplu, il bat de ii sar capacele. De exemplu daca cineva ma face prost eu ii dau pumni in fata pana cade lat si astfel celorlali le va fi frica de mine.
Prin frica se castiga adevaratul respect! Bine, acum cu facutul de prieteni...nu multa lume vrea sa fie prieten cu un bataus

| Subsemnatul123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar laughing
Trebuie sa stii unde este gluma si unde sunt insultele reale. Trebuie sa fii inteligent ca atunci cand ei te jignesc, sa le dai o replica de sa faci toata clasa sa rada de ei. Asa probabil o sa sara ei la bataie si atunci il bati de le sari capacele.

| PsihopedagogCristinaM a răspuns:

Locul din banca nu este important in primele zile de scoala deoarece acesta se modifica constant. Iti recomand sa te relaxezi, si sa nu acorzi importanta acestor detalii. Dar, iti recomand sa te asezi in a 2a banca de la geam. Aceea este cea mai buna banca din intreaga clasa, nu are cum sa te evite nimeni si este clar ca cineva se va aseza langa tine. In proportie de 90% cei care stau singuri in banca stau in ultimele banci astfel nu o sa fii tu acela. Cat despre intrebarea fata sau baiat, aceasta este relativa, poti sa te distrezi in aceeasi masura cu ambii. Incearca sa cunosti pe cineva pe Facebook inainte de a incepe scoala astfle incat atunci cand incepi sa cunosti deja pe cineva cu care cel mai probabil vei sta in banca. Good luck!

| Spliffwizard a răspuns:

Pune-te singur si vezi cine va veni la tine, imprieteniti-va, cunoasteti-va

| Bellutza02 a răspuns:

Și eu mă întrebam asta, sa ma pun in banca și se va pune cineva cu mine sau ma pun eu langa cineva, parca văd că deja se cunosc majoritatea și au colegi de banca, din fericire, la mine in clasă sunt 28 de elevi, așa că nu sta nimeni singur, și la fel ca la tine, sunt 11 băieți și 17 fete.Eu am stat singura in banca câteva luni și la început chiar eram supărată, că mă gândeam că nu vrea nimeni sa stea cu mine, dar după m-am obișnuit și chiar a fost fain, când s-a mutat cineva cu mine îmi cam lipsea sa stau singura, deci nu îți face griji de asta, că nu este sfârșitul lumii.Banuiesc că ești și tu a noua, succes!

| anonim_4396 explică (pentru Bellutza02):

Multumesc!
La mine in clasa sunt din pacate 29 de copii...
Oricum, tu in ce banca te-ai asezat? Ca sa stiu cam care e,, banca aia in care e decat o singura persoana".
Si inca ceva. Cum de ai ramas singura daca sunteti 28?!