| NeganMyLove a întrebat:

Am o întrebare cam ciudata...
Trec în clasa a opta și mai sunt 4 zile de vacanta!
Azi niște colegi de-ai mei au intrat în școală fără sa îi vadă nimeni și au pus bilețele pe bănci cu numele noastre fiind ca ei au un grup(nu am Facebook) in care știau toți de vreo 2 zile ca vor intra în școală pentru asta și cei care le-au zis le-au pus bilet. Problema este ca și pe mine m-au pus în ultima banca și după au făcut un alt plan și m-au pus în alta banca. Eu am vorbit cu colega cu care voi sta în banca și noi am decis ca nu ne pasa de biletele lor și ne vom așeza într-o banca din față chiar în fața la o fata care nu as vrea sa stau în fața ei (ea sta cu doua fete mai scunde în banca). Puteți sa îmi ziceți cum sa le conving pe fetele alea sa ma lase sa stau eu în spatele lor? Nu ma prea înțeleg bine cu niciuna și în spatele acestor fete stau prietenele mele. Oare să mă așez în locul lor "rezervat" sau sa încerc sa le conving cu toate ca nu voi reuși?

Răspuns Câştigător
| cristian200313 a răspuns:

Trebuie ca sa ajungi primul, atunci este al tau banca, si daca te vor deranja aia, vorbesti cu doamna diriginta si se va rezolva.
Eu am fost primul in ultima banca in clasa a 8-a, si aia m-au certat, dar am vb cu diriginta mea, si s-a rezolvat, pe ei l-au pus in prima banca, si eu tot in ultima banca am ramas,
sunt clasa a 9-a. mult succes si mult succes la examen.

| NeganMyLove explică (pentru cristian200313):

Mersi! Știu ca trebuie sa ajung prima dar mereu se împing toți și nu am cum sa trec de ei și mai ales cu diriginta nu aș rezolva nimic ca nu prea m-ar asculta sau măcar sa facă ceva

| cristian200313 a răspuns (pentru NeganMyLove):

Atunci, s-ar putea sa vorbesti cu doamna/domnul director, poate aia rezolva ceva, daca tot nu rezolva, asta inseamna ca scoala e cam naspa, o diriginta/diriginte ar trebui sa fie bun/a pentru elevii. Sunt sigur ca pe viitor vor avea probleme cu banca, copiat, face panarama in clasa, etc. Sanatate.
Nu conteaza daca tot te imping toti, doar stai la banca respectiv, punct. Sanatate.

| NeganMyLove explică (pentru cristian200313):

Mersiii! Sănătate și ție

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Loc rezervat? amuzant

| NeganMyLove explică (pentru suntserios):

Știu nu? Nu sa mai întâmplat chestia asta niciodată! Dar acum chiar ca ma enervează toți...

| sierra1 a răspuns:

"noi am decis ca nu ne pasa de biletele lor"

foarte bine! Oricum, dirigintele decide

| NeganMyLove explică (pentru sierra1):

Nu nu nu! La voi decide dirigintele! La noi nu este așa! Diriginta noastră este așa de buna (e de religie) și e cam cu capul în nori! Nu ea decide! Mi s-ar părea normal ca ea sa decidă dar crede-mă ca nu este așa!

| sierra1 a răspuns (pentru NeganMyLove):

Atunci știi cum se zice: primul venit primul servit

| NeganMyLove explică (pentru sierra1):

Da dar și dacă ajung prima tot nu ma vor lăsa acolo

| sierra1 a răspuns (pentru NeganMyLove):

Aici trebuie să fii hotărâtă Punct

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine bătaia era pentru ultima bancă, nu pentru prima...

| NeganMyLove explică (pentru anonim_4396):

Noi nu ne batem pe prima! În ultimile stau cei mai înalți! Eu vreau sa stau în a treia