| Alexxanndru a întrebat:

Am 16 ani impliniti ( fac 17 anul acesta) si as vrea ca la vara sa imi gasesc un job. Unde as putea lucra? Pe ce post? M-as putea angaja ca lucrator comercial intr-un hipermarket (sa asez marfa pe rafturi sau ceva de genu)? Va rog fara impartire de pliantelaughing

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot ce pot sa iti zic este ca multi nepoti ai gospodarilor de aici au venit in vacante si s-au dus la spicuitul porumbului sau graului.Se scot bani frumosi si nu e munca pe rupte. Daca ai bunici sau rude mergi acolo si trebuie sa gasesti de lucru la asociatia agricola.Prin baruri sau magazine posturile sunt ocupate cu mult timp inainte si pentru mult timp.

| MeForeverAlone a răspuns:

Te-ai putea angaja dacă patronul vrea să te angajeze. Cel mai important e să arăți seriozitate și să arăți că îți place să muncești, așa o să-i atragi atenția. Mai ales că ai aproape 18 ani. Dacă nu așa, ai putea merge în dragonul roșu (asta dacă ești din București) că acolo sigur găsești ceva.
Baftă!

| justadream94 a răspuns:

Sunt cafenele si restaurante care angajeaza elevi

| Lukas1994 a răspuns:

Mcdonalds

| BeatrizBetty a răspuns:

E bine asa laughing
Avem aceleasi aspiratii

| AndreeaDobre0203 a răspuns:

Pai ai putea lucra la baruri fiind barman si da ai putea lucra si ca lucrator comercial! laughing Ai putea lucra si ca vanzator de haine sau vanzator in una din magazinele de la mall(asta daca stai intr-un oras mare). Sper ca te-am ajutatwinking