| Kreisegger a întrebat:

Am o intrebare foarte complexa, unii dintre voi nu o sa inteleaga nimic, altii chiar o sa imi dea report sau o sa ma ignore.

Ce s-a intamplat cu lumea asta, totul s-a schimbat sa numai mie mi se pare? Parca toata lumea a trecut prin fata mea.
TOP.
1)Nimeni nu mai crede in religie, adica in alt mod(satanistii, ortodoxii, ateii,)
2)Lumea e rea, parca nu iti mai gasesti rostul in viata, parca esti o picatura de suc intr-un ocean de apa(adica diferit)
3)Toata lumea se joaca pe telefon, nimeni nu mai comunica, parca suntem manipulatii de tehnologie.
4)Conspiratiile despre orice(ABSOLUT ORICE)de la un fir de par pana la universul in care traim, voi credetin, in extraterestrii, univers, dumnezeu, mesaje subliminale, coinidente(am dat cateva exemple, sunt sigur ca stiti la ce ma refer)
5)Care e rostul nostru in viata, de ce traim, de ce ne aflam, ce se intampla cu noi, cum am aparut si de ce?
6)Ce credeti despre al treilea razboi mondial, va fi, nu va fi(spunetiva parerile)
7)De ce nu avem incredere in nimeni(zic doar pentru nimei) de ce mintim pe fiecare cuvant, nu inteleg de ce facem asta?
8)De ce ma simt neimplinit( in cazul meu), adica de ce simt de parca nu am nici un rost in viata, as vrea sa ""'mut muntii din loc""" dar parca ma opreste cineva sa fac ce vreau.
9)De ce ne place sa fim rai, sa facem rau, sa vedem numai lucruri rele.
10)De ce vrem sa fim cei mai buni.

Daca as putea as scrie romane despre asa ceva, daca as fi regele lumii, as distruge pamantul cu tot ce se afla pe el(o sa ziceti ca sunt ceva psihopat). Am atat de multe intrebarii incat nu mi-ar ajunge 100000 de situri ca TPU la un loc.
Simt ca am nevoie de ajutor, si ca nu mai rezist.Parca explodez.

Spunetiva ideiile, vreau sa aflu si parerile altora.

Multumesc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la psiholog pentru inceput.
Daca viata extraterestra este ceva paranormal si o conspiratie pentru tine gandeste-te ca unele dintre fiintele de pe alte planete gandesc la fel ca tine.Ca rasa lor e unica.
In legatura cu religiile.99% din populatia globului e credincioasa deci nu vad unde e problema. Tehnologia face parte din vietile noastre si punct.Al treilea razboi e inceput deja.Omul este violent.Scrie asta in adn-ul lui.Ce te mai miri ca lumea e rea.laughing
Daca nu dai rezultate cu psihologul du-te la psihiatru.Nu e de gluma cu treburile astea.

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Se pare ca n-ai auzit de globalizare si de efectele sale. big grin

| aumih16 a răspuns:

Pai nu stiu daca tu stii dar anii au trecut si trec e normal tu nu vezi ca astazi tehnologia a avansat oamenii la fel prefera altceva nu ceea ce le-a dat trecutul ce ceea ce urmeaza sa le dea lor adica viitorul tu incearca sa faci ceva si sa nu te mai gandesti la trecut tu gandeste-te la viitor ca iti place sau nu asta este ai pomenit ceva de biserica religie da aici cam ai dreptate dar stii cum e nu multa lume e credincioasa nu multa lume are incredere in preoti in biserica unii pot fi credinciosi si fara sa mearga la biserica unii stiu ca cutia aia a milei nu este pentru saraci ca ar fi o inventie a preotilor de fapt apoi ai zis spus de aspect pai lumea nu se mai uita in ziua de azi la aspect esti frumos te baga in seama daca esti urat nu te baga in seama ma gandeam ca deja stii treaba asta cu aspectul ma rog nu toata lumea se joaca pe telefon unii mai mult pe laptop sau calculator pe telefon lumea prefera sa vorbeasca pe telefon nu sa se joace asta cu manipularea de tehnologie te cred te inteleg aici dar vezi tu fara tehnologie nu se poate face nimic in lumea asta ma refer la noutati extraterestrii mesajele subliminale coincidente nu exista acestea dar ai dreptate la capitolul dumnezeu si univers te sustin aici care este rostul nostru in viata pai intai gradinita scoala generala gimnaziul adica apoi liceul si la final facultatea iar apoi un loc de munca apoi sa se intalnesti cu cineva dupa aia sa te casatoresti apoi o familie cu niste copii acolo iar de trait o facem ca sa ne simtim mult mai bine cum am aparut da ce intrebare e asta ca nu inteleg pai pe tine cum te-a nascut mama ta si tatal tau statea si o astepta pe mama ta la intrare doamne fereste ce se intampla cu noi pai cu timpul ne schimbam nu raman aceeasi categorie de oameni sunt copii pentru inceput dar cu timpul ajungem adolescenti apoi adulti apoi batrani cand deja nu ne mai putem considera tineri al treilea razboi mondial nu va exista nu are cum sa existe desi multi cred ca abia asteapta sa mearga acolo si sa lupte dar iti spun sigur ca nu va fi primul si al doilea razboi mondial au fost suficiente nu cred ca este nevoie si de un al treilea razboi mondial de ce crezi tu ca nimeni nu are incredere in altcineva nu e adevarat asa ceva sunt persoane in care poti avea incredere si persoane in care nu poti avea incredere te simti neimplinit pai va trebui sa faci cu adevarat ceva nou nu acelasi lucru facut zilnic si sa nu astepti asa sa treaca timpul degeaba sa iti gasesti o activitate pai daca nu ai vrut sa faci ceva nou vezi acum suferi in tacere si nu este bine deloc mai gandeste-te si stabileste ce vrei sa faci in viata asta numai sta si suferi in tacere ca nu rezolvi nimic probabil iti lipseste ambitia motivatia de ce ne place sa fim rai pentru ca e tara asta cum este si atunci numai putem fi buni cum eram odata de ce vrem sa fim cei mai buni pentru ca nu vrem ca altii sa ne o i-a inainte de aceea este bine sa fim cei mai buni cand ai ambitie si motivatie nu ai cum sa nu fii cel mai bun acum ca ti-am explicat fiecare detaliu nu mai bine incerci tu sa mergi la psiholog sau la psihiatru nu e mai bine asa ca iti explica fiecare detaliu mai complex nu cum vezi tu pe internet si daca nici asa nu merge atunci nu stiu ce este de facut cu tine o varianta ar mai fi aceea de a incerca sa iti gasesti un grup de oameni care sa te ajute in viata asta sa nu te lase la greu daca ma intelegi ce vreau sa spun zic

| Andrew20v a răspuns:

Dumnezeu exista! Unii oameni sunt rai pentru ca asa vor ei, important e sa te feresti de ei. Din pacate al 3 lea razboi mondial va incepe inevitabil... sad Noi traim pentru ca fiecare are o misiune pe acest Pamant. Sper ca te-am ajutat! Be happy! Stay safe!