| George915 a întrebat:

Salutare TPU, am și eu nevoie de un sfat de la voi. Vine Ziua iubitei mele și nu știu ce sa cumpar, face 16 ani. Ea nu poarta deloc brățări, ceasuri, lanțuri, inele indiferent de care ar fi. Va rog sa imi dați idei, dar in afara de ursuleti de plus, rame, căni pentru ca acestea i le-am făcut cadou deja. DAU FUNDA! VA ROG SA MA AJUTAȚI, timpul e scurt.,

Răspuns Câştigător
| sprezero a răspuns:

1. Ia o foaie si asterne tot ce simti pentru ea, in mod romantic, poetic (chiar o poezie), sa fie frumos si in incheiere sa scrii : al tau, George.
Apoi deseneaza asta http://www.thinkgeek.com/......_tulip.jpg

2. Cauta un parfum fain, o rochie faina. Nu stiu ce buget ai, dar cred ca ceva ce ii va folosi merita sa-i iei. O floare de prins in par...

3. In ultima instanta, mergi la mama ta sau bunica si spune asa : "vreau sa fac cadou unei fete, ce imi recomandati?"

Apoi, sa zic drept, cadourile nu prea au importanta decat simbolica, drept o dovada palpabila a iubirii pe care i-o porti.
Ia niste flori faine si o ciocolata din care-i place, ascunde un bilet in ele cu cele doua cuvinte magice si... tadaaa!
Ganduri bune si curaj!

| George915 explică (pentru sprezero):

Mersi mult, chiar ma ajuti!

3 răspunsuri:
| Kira5854 a răspuns:

Daca citeste incearca sa ii cumperi o carte pe care auzi ca vrea sa o citeasca sau adauga in lista ta ceva care include pasiunile ei: poate asculta vreo trupa(in acest caz cauti un tricou cu trupa respectiva), poate ii place sa deseneze(aflii ce tip de desen prefera si o ajuti cu ustensile), poate ii gasesti un parfum(te duci la un magazin care are testere si mirosi cat de multe poti, pana gasesti unul care iti aminteste de ea), poate ii place ceva...ascult-o cu atentie, trage-o de limba, tu iti cunosti iubita, stii ce stil are si ce i s-ar potrivi, iar daca ai destul de multe poze cu voi, cumpara o agenda care sa nu aibe paginile albe, sa aiba paginile colorate, scoate mai multe poze si lipeste-i cate una-2 poze pe pagina, scrie-i mesaje, s-ar putea sa o impresioneze.
p.s: Daca e iubitoare de dulciuri ii poti gati ceva dulce, e impresionant ca un baiat sa gateasca pentru iubita sa.

| Daciu_Andrei_1990 a răspuns:

Mergi la un magazin de imprimeuri sau la un xerox care se ocupă cu așa ceva și ia o poză cu voi doi și pune-o într-o ramă personalizată și pune-o pe un fundal romantic pe care să-i scrii te iubesc