| Dannyofficial a întrebat:

Salutare TPU: Cum as putea invata engheza de la 0: dau funda.

5 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cu profesor

| fuzzer a răspuns:

Http://www.englezaonline.ro/engleza/cursuri_engleza_incepatori.htm

Asculta mult in engleza, uita-te la filme.Fa exercitii.
Ar fi mai usor daca ti-ar permite situatia financiara sa mergi intr-o zona unde se vorbeste engleza, asa o vei invata foarte usor.

| Glonts a răspuns:

Daca vrei sa inveti singur...iti recomand un dictionar sa iti iei un dictionar roman-englez, un dictionar de conversatii si la sfarsit gramatica

| GăbițuGabriel a răspuns:

Eu am invatat singur cu calculatorul meuwinking, avand-ul in engleza eram curios ce inseamna cuvantul ala, ce inseamna ala si asa am invatat happy. Nu spun ca unst as, dar stiu asa cat sa nu m fac de ras. happy

| Dannyofficial explică:

Multumesc la toti :*