| rateu a întrebat:

Ma cunosc cu un prieten de cativa ani si am observat acum ca a inceput sa o ia pe "aratura" sa zic asa..si nu as mai vrea sa stau prin preajma lui ca ma influenteaza negativ si pe mine.Cum as putea sa fac? Ofer FUNDA.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Nimeni nu te obliga sa mergi pe aratura alaturi de el. Sunt multi baieti isteti si frumusei care merg pe drumul normal al vietii. Alatura-te lor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

dacă crezi că are o influență negativă asupra ta, renunță la această prietenie. dar poți și să-i fii alături, să-l aduci pe drumul cel bun. poți să continui această prietenie și fără a te lăsa influențată. oricum, tu cunoști mai bine situația și știi ce e de făcut.

| Gunoi a răspuns:

Îl ignori şi îţi fac alţi prieteni

| C17H21NO4 a răspuns:

Daca te pune sa te droghezi: ( Tigari, Alcool) etc. ai doua solutii
1.Ii spui ca nu mai vrei sa fii prietenul lui
2. Ii spui sa se lase de droguri daca nu nu mai esti prietenul lui.