| INTREBATORUL123456768 a întrebat:

Mi-am pierdut cel mai bun prieten si sunt in depresie, ce pot face?

Răspuns Câştigător
| UnNimeniAltul a răspuns:

Am trecut și eu prin asta. te înțeleg perfect, eram distrus, ști cum am uitat?
Cu timpul, dar îl vei uita foarte greu, dar petrece-ti timpul cu altcineva, fă-ți alți prieteni, și cel mai important, zâmbește-i in fața!
Să vadă ce a făcut!
Poți să îți găsești alți prieteni, poate mult mai buni decât el, poate e chiar în fața ta și nu observi!
Ai grija ce faci, am încredere că vei putea trece peste! Baftă!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa petreci timp cu alte persoane si facand activitati care sa te tina ocupat/a. In rest, iti trece cu timpul. deja dupa cateva zile/ o saptamana nu o sa te mai afecteze atat de rau ca azi.

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Foarte adevarat, mereu cand ma apuc sa spal rufe, trece ziua imediat si uit de tot! Desi, mereu la partea de uscare, observ ca lipseste o soseta sad Nu este o soseta foarte speciala, cum era cea albastra ce mi-a fost furata de o pisica acum trei luni, insa sincer iti spun ca tineam la ea enorm.

| WaterDrop a răspuns:

NU era cel mai bun prieten daca l`ai pierdut. Nope, nici daca ar fi murit.Ce fel de prieten este acela care nu te bantuie macar un an? Mai bine iti vezi de viata si iesi sa cunosti persoane noi, poate dai si de un prieten adevarat de data asta. Durerea va trece cu timpul si sunt o multime de oameni placuti pe care poti sa`i cunosti si sa-ti devina prieteni in timp.

| Mynameis93 a răspuns:

Depinde din ce cauză l-ai pierdut.
Dacă a fost din cauza ta, încearcă să-i recâştigi încrederea.Atenție,nu va fi uşor şi poate dura.Dar vei ajunge la rezultatul dorit
Dacă a fost din cauza lui, încearcă să uiți sau să îți petreci timpul cu alte persoane.