| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salutare TPU! Pe la finalul lui octombrie fac si eu 19 ani. Nu am putut sa imi tin majoratul anul trecut, din cauza pandemiei. In vara am fost ocupat cu bacul, iar dupa a trebuit sa plec puțin din tara la niste rude si acum m-am intors recent. M am gandit ca ar fi o idee sa imi tin majoratul cand fac 19 ani, dar nu am idee daca s-a mai facut asa ceva sau daca e ok. Ce parere aveti? Sau ar trebui sa renunt si sa las balta ideea?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

S-a dus si nu mai face nici un sens sa tii ceva ce nu mai exista acum.
Bucura-te de cei 19 ani si pleaca intr-o calatorie cu banii aia, sa te distrezi maxim!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cu sărbăroarea majoratului marchezi o vârstă. Acea vârstă s-a dus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala nu mai este majorat. Iti poti sarbatorii ziua de nastere si sa glumesti cu prietenii ca asta este majoratul tau, dar cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce nu faci la timp nu mai faci niciodata. Nu mai faci 18 acum, nu mai e majorat, nu mai are acc farmec clar. Dar poti face o petrecere f frumoasa pentru 19 ani. Atat.

| Genevaaa a răspuns:

De ce nu, sau cel putin nu l numesti majorat dar faci o petrecere mai mare sa compensezi si cei apropiati vor intelege adica mie nu mi sună rău