| Florinellll a întrebat:

Vineri la scoala un coleg i-a dat un cot din greseala unei colege fix in san si a durut-o rau. Mie imi place de acea colega asa ca in urmatoarea clipa l-am luat la pumni pe baiatul ala.
Acum oare fata aia ma priveste cu recunostinta? Oare e momentul sa o invit in oras, etc, etc? Sau doar am parut ca un badaran...dar totusi pana la urma am ajutat-o, nu?
Voi ce pareri aveti?

Răspuns Apreciat de Editori
| zuppyby a răspuns:

Eu nu cred ca te va privi ca pe un potential partener...nu trebuia sa reactionezi atat de urat...trebuia sa ai grija de fata sa vezi de ce avea nevoie(in cazul in care ai zis ca o placi), dar na acum eu nu stiu ce fel de baieti apreciaza acea fata, poate ai succes daca te vei comporta frumos nu numai cu ea ci si cu altii

5 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

Dacă i-a dat cu cotul din greșeală, nu cred că era nevoie să ai o reacție atât de disproporționată și de violentă. Toți greșim, ce-ar fi dacă ni s-ar tăia capul ori de câte ori facem o gafă ori o boacănă?
Nu știu dacă te privește cu recunoștință, doar n-ai salvat-o de la moarte, depinde acum de gen este, dacă se lasă impresionată de bătăuși ori îi repugnă violența. Nu putem ghici, îți dai seama, vezi și tu cum se comportă față de tine pe viitor, zâmbește, pare dornică să-ți vorbească ori e rece și încearcă să te evite.

| Adry05 a răspuns:

Depinde si de ea, eu as aprecia gestul tau. Nu o invita si tu din prima in oras ca pari disperat, baga-te in seama cu ea, vorbeste, si daca totul merge bine peste un timp o intrebi daca vrea sa iesiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă o lovit-o din greșeală nu trebuia sa reacționezi chiar asa.

| tudorhit a răspuns:

hee hee) Ce reactie. N-am mai auzit asa cevahee hee) Sunt sigur ca nu ai dat-o pe spate.

| epurasu a răspuns:

In nici un caz nu te v-a accepta ca prieten reactionand asa - dai dovada ca esti violent...Tu ziceai ca a lovit-o...din greseala si tu ai actionat ca un badaran.In concluzie schimbati comportamentul, controleazate Si e cazul sa-ti ceri scuze de la acel baiat fata de care tu ai gresit foarte tare.Parerea mea este ca meriti nota 4.