| StelistaPanaLaMoarte a întrebat:

Buna TPU am nevoie urgenta de ajutor! sad Este o chestie legata de scoala. Am un coleg care ma place, dar eu nu il plac deloc, si mi-a zis si in fata ca ii place de mine, si odata pe drum Vineri ma fortat de 2 ori sa il sarut. no comment! Si Luni mi-a luat ciocolatastraight face I-am zis de atatea ori sa ma lase in pace si sa caute pe altcineva dar el nu vrea sa ma asculte se tine dupa mine mereu dupa scoala si deja nu mai suport. ceva sfaturi? Si mai am ceva sa va zic. La scoala am un coleg nou care e din Bucuresti, are o gramada de fite si e mereu tare in gurastraight face ma injura pe mine si pe colege mereu pe drum. si pe o colega de-a mea o place si dupa scoala mereu o baga cu capul in zapada. Daca ma bag ma injura si ma ameninta, insa mie nu mi-e frica ca stiu ca nu-mi face nimic dar acesti doi baieti imi fac in fiecare zi viata un chin crying Va rog din suflet, orice sfat e primit. happy ?

Răspuns Câştigător
| negru30 a răspuns:

O sa-i lumineze Dumnezeu mintea si o sa te lase in pace - pentru problemele cu cei doi smeckeri - vorbeste cu parintii

5 răspunsuri:
| wintermee11 a răspuns:

Daca sunt atat de neciopliti si nu. nteleg de vorba buna, atunci cred ca este cazul sa spui toate aceste lucruri parintilor si dirigintei.Nu trebuie sa te lasi calcata in picioare, umilita s.a.m.d. pentru cineva prost educat si cu lipsa de bun simt sau respect.Trebuie sa te revolti, asa vei capata respectul in cele din urma.Nu lasa pe nimeni sa te domine in afara vointei tale.Multa bafta!

| NatureSelf a răspuns:

Eu zic ca e copil, si cam cu putina educatie de la parinti. spune-i ca-ti plac mai mult baieti care sunt sensibil. si atunci daca te palce te va lasa in pace.

| ZmEuRaA a răspuns:

1. Dale un set de palme la fiecare. 2.Au intrat in mintea copiilor3 Fii mai buna cu cel care te place, ca nici tie nu ti'ar placea si 4 nu-l baga pe celalalt in seama. 5 Revinot'i ca nu trebuie sa suferi din cauza altora. :-p

| StelistaPanaLaMoarte explică (pentru ZmEuRaA):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| buturuga a răspuns:

Bucuresteanu e tipic, nu poti decat sa-l ignori, dar cu cel care te place, mi se pare ca esti reutatcioasastraight face Gandeste-te ca nu ti-ar placea sa placi pe cineva care sa se poarte astfel cu tine. Incearca sa fii mai ok cu el, poate deveniti prieteni, nu aspectul fizic e totul sigh Dupa parterea mea, ar trebui sa-i dai o sansa.