| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU...Am 13 ani si un coleg de clasa m`a intrebat daca nu vreau sa fiu iubita lui.La inceput mi s-a parut minunata aceasta intrebare pentru ca si eu il placeam inca de pe clasa a 5 a tongue Si am zis da! O seara intreaga am vb cu el prin mesaje, si intr-un final el a adus vorba de "sarutat". Eu nu credeam ca eram pregatita pentru o relatie si pentru primul sarut, si i-am zis ca ma mai gandesc putin, iar pana la urma l-am refuzat (iar dupa aia mi. a spus ca ideea cu sarutatul a fost unei colege de-a noastre care i-a spus ca ea asa face cu prietenul ei. dar nici macar nu are unul [zice ca are doar asa sa nu cada de fraiera` mi-a spus ea]
De o vreme incoace, eu si baiatul de care imi place ne tot certam, sincer nici nu stiu daca imi mai place de el. ce parere aveti?
credeti ca ar trebui sa ma impac cu el? big grinhappy
si ce parere aveti despre colega mea? eu cred ca a zis chestia aia cu sarutul doar ca sa ne faca sa ne despartim, cred ca era geloasa ca eu voi avea prima iubit si ea nuhee hee sau pentru ca poate i placea de baiatul ala? thinking
v-as fi foarte recunoscatoare daca cititi si imi spuneti parerea voastra :*love struck msS >big grin

Răspuns Câştigător
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Colega ta e putin invidioasa si incearca sa bage harta intre voi. Pana la urma baiatul n-are nici o vina daca asa e colega ta, mai dai o sansa daca il placi cu adevarat happy.Si nu va mai certati pentru orice prostie, nu meritawinking ...Bafta :*:*

7 răspunsuri:
| Clarity a răspuns:

Wai da lasatio sa isi traiasca viata, ii copill. Eu zic sa te impaci cu el, si sa nu va mai certati din prostii care nu merita, prietena ta probabil il place, oricum u il ai nu ar trebui sa te intereseze. Daca iti place ramai cu el, daca nu nu il tzuca. primul sarut trebuie sa fie special nu ca nu stii sigur :*

| anuska a răspuns:

1. nu cred ca prietena ta e geloasahappy dar a zis asa pentru ca intr-un cuplu asa se procedeaza un sarut, o mangaiere ceva ceva
daca nu faceti asta ...nu sunteti un cuplu
2.eu zic sa te impaci cu baiatu asta pentru ca nu are nici o vina ca s-a indragostit de tine si vrea un kiss
3.la 13 ani esti destul de mare ca sa lasi copilariile astea...zic eu
asa ca fa-ti curaj si dai un mozol calumearolling on the floor

| Boouublees a răspuns:

Colega ta e putin invidioasa si incearca sa bage harta intre voi ...asa se procedeaza un sarut, o mangaiere ceva ceva.LA MN PRIMUL SARUT A FOST LA 11 ANI SI acum AM 12

| djmaxtor007 a răspuns:

Te bagi prea mult in seama, cred ca e soarta de vina...
Parerea mea este ca trebuie sa te desparti de el Si pun. Probabilitate 100% Este ca esti prea mica sa cunosti treburi de astea!

| Alexandra_3626 a răspuns:

Poti sa il lasioh go on.Prima data ai spus "Il placeam inca de pe clasa a 5 a" si apoi "sincer nici nu stiu daca imi mai place de el", si in primul rand ce e atat de ciudat la un sarut? Normal ca nu unul in tot sensul cuvantului insa, totusi.Asteapta sa cunosti ce e aia dragoste si ai sa vezi ca nici nu o sa te mai gandesti "oare sa ma sarut sau nu?".
Cat despre prietena ta,nu o cunosc insa daca a mai mintit si chestii din astea, posibil sa o faca si acum insa faza cu sarutatul, in fine lasa deocamdata iubirea zic eu fiindca daca nu esti pregatita sa te saruti cu un baiat.Nu spun nimic de varsta, insa ar trebui sa fii macar de un sarut pregatita.Ai grija:*.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai, la varsta asta nu prea exista dragoste...iti spun eu, ajungi sa te plictisesti foarte repede, mai ales daca el insista sa faceti chestii gen "sarutat".
Vorbeste cu el, daca mai tii la el, sa clarificati toate lucrurile, ii spui ca nu mai simti acelasi lucru, dar nu ai vrea sa va despartiti...
Spune-i sa nu mai asculte ce zice lumea, sa nu se mai lase influentat...
Numai bine.

| Carla12 a răspuns:

Ia`ti inima`n dinti si saruta`l. O sa te indragostesti din nou de elhappy Bafta :*