| Marian6999 a întrebat:

Salutare tuturor sunt Marian si vreau sa va cer ajutorul pentru ca am devenit dependent de pc, adica petrec foarte mult timp pe internet si ma cam neglijez nu stiu cum sa scap de dependenta asta, tin sa zic ca de cand am pc-ul am inceput sa devin din ce in ce mai dezastros dar pana sa il am aveam prieteni, ocupati si faceam totul mai bine, daca stie cineva cum sa scap va rog nu evitati sa imi ziceti.

2 răspunsuri:
| Ch0co a răspuns:

Pur si simplu nu il deschide. Si nu poti sa zici ca nu ai prieteni, inca ai clasa. Intreaba baietii din clasa daca ies pe afara dupa ore. Eventual si fetele. Daca chiar nu iti gasesti prieteni, iesi pe afara cu bicicleta sau fa alte activitati (citeste, deseneaza, scrie, danseaza, etc.) Nu este greu sa treci de o dependenta daca ai vointa.

| Marian6999 explică (pentru Ch0co):

Am trecut clasa a 9 a si profilul a ramas cu poza de acu 3 ani dar mersi voi incerca