| Marko556 a întrebat:

Salutare, voi de câte ori ați picat orașul? eu azi l-am picat pentru a 2-a oară, o iau razna, sunt demoralizat complet, simt ca nu o sa iau niciodată carnetul, când sunt cu instructorul, nu am treaba, conduc super bine, ma descurc pe oriunde prin oraș (Arad), dar când urcă polițistul, mă pierd, îmi pierd luciditatea, sunt copleșit de emoții, uit tot pe scurt, azi am uitat sa las frână de mână când am plecat de pe loc ceea ce cu instructorul nu mi s-a întâmplat niciodată, îmi doresc foarte mult carnetul, ii visul meu în momentul de față, si îmi este frica ca nu o sa îl am niciodată crying, vă rog, îmi dați un sfat, ce ar trebui sa fac sa scap de emoții, știți ceva pastile antistres care chiar sa funcționeze?, parcă vad ca o sa îl pic și a 3-a oară crying

Răspuns Câştigător
| Mosotti a răspuns:

Daca nu ia un anxiolitic inainte de examen cu 1-2 ore, pica din nou, se activeaza o frica fara sa vrea, si daca s-a activat de doua ori, de ce nu s-ar activa iar?!
Deci nu e vb ca nu e competent, dat fiind ca, cu instructorul conduce f b ine.

4 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Te duci la medic si ii zici situatia sa iti dea un anxiolitic macar pentru ziua aia! Iti poate da xanax sau lexotan ori anxiar, isi face efectul in o ora, deci vei pierde anxietatea, si dupa examen gata, ai scapat, nu mai iei.

Apare anxietate si de aia te pierzi. Si a treia oara iei, nu te duce fara sa iei, ca pici precis iar.

| UnDiavol a răspuns:

Dacă îți dorești din tot sufletul tău și inima ta să-ți iei carnetul de condus îl vei lua mai mult ca sigur nu contează de câte Ori ai picat contează că într-un final vei lua și eu cred mai mult ca sigur că îl vei La carnetul de condus nu te da bătut absolut niciodată Lupta pentru visul tău luptă pentru ce iubești din tot sufletul și inima ta luptă pentru tot ce ai și pentru tot ce vrei să obții in viață luptă

| UnDiavol a răspuns (pentru Mosotti):

Da și asta este Mosoti ai Dreptate

| Mosotti a răspuns (pentru UnDiavol):

Daca nu ia un anxiolitic inainte de examen cu 1-2 ore, pica din nou, se activeaza o frica fara sa vrea, si daca s-a activat de doua ori, de ce nu s-ar activa iar?!
Deci nu e vb ca nu e competent, dat fiind ca, cu instructorul conduce f b ine.

| ReZiSTorr a răspuns:

L-am luat din a 3-a.Prima data eram stresat, a doua oara eram pre relaxat iar a treia oara am fost echilibrat.Nu te lasa, cunosc pe cineva care a dat de 8 ori si a 9-a oara l-a luat