| anonim_4396 a întrebat:

Salutari,v-as ruga pe fiecare utilizator TPU sa imi dati cate 1 sfat micut findca este ceva care incepe sa devina insuportabil.

Sa incep cu inceputul, Acum un an de zile stateam in Romania la bunici findca parintii mei erau plecati in Spania, si cu timpul am vrut sa ma duc la ei findca imi era dor de ei.Am ajuns pana la urma in Spania si am ramas aici,am inceput scoala etc.,prima data parintii mei erau super cand am ajuns,se comportau frumos nu imi vorbeau urat,insa in ultima vreme au inceput amandoi sa se schimbe,tatal meu a inceput sa bea iar atunci cand bea nu ma bate insa ma termina psihic,iar mama mea care are cancer e nebuna de tot,toata ziua injura,iar daca de exemplu are priza si incarcatorul langa ea si trebuie sa bage incarcatorul in priza ma cheama pe mine iar daca eu ii zic ca nu incepe a ma injura si a arunca cu ce apuca in mine, odata a aruncat cu laptopul, si mai ales ca nici prietenii care mi-am facut aici nu imi plac deloc, sunt foarte prosti.Deci pur si simplu nu stiu ce sa fac,eu as vrea sa ma intorc in Romania de tot sa nu ii mai vad,mi-e dor de prietenii mei,de bunicii mei,insa pe printii mei nu ii mai suport,si daca le zic ca vrea sa ma duc in Romania se enerveaza si incep imi face foarte multe reprosuri.

Sunt zile in care ei mai critica de anumite lucruri pe care eu nu le fac,si mai ales ca au impresia ca ma cunosc si ca imi fac numai bine,insa ei nu isi dau seama, si nici nu ma gandesc sa vorbesc ceva cu ei, mai ales despre acest subiect, de obicei daca am o problema mi-a rezolv singur.As vrea sa ma sfatuiti si pe mine, sa imi spuneti voi ce ati face daca ati fi in locul meu.

Scuze ca v-am plictisit cu povestea mea, insa daca ati fi in locul meu veti vedea ca de nasol este

Va multumesc mult

2 răspunsuri:
| Why_Syro_1995 a răspuns:

Va rost de niste bani de avion, autocar...si pleaca de acolo. daca stii limba du-te la protectia copilului asta daca esti minor...filmeaza si u cand ii apuca crizele si ce fac si atunci te intorci automat in romania..sau pacaleste-i sa te lase in Romania in minivacanta sau ceva de genu si romai aici

| BeHappyOriceArFi a răspuns (pentru Why_Syro_1995):

Ei da ba, tu ai face asa ceva parintilor tai, oricum mersi pentru ca m-ai ajutat, insa voi face tot posibilul sa ajung in Romania fara sa fac vreo prostie