| Mrr2000 a întrebat:

Saluuut TPU! Cel mai bun prieten al meu s-a indragostit de o prietena si sincer. ma simt un pic geloasa. Nu e numai vorba despre asta, d9ar ca fata respectiva joaca baietii pe degete si nu vreau sa imi raneasca prietenul. Pot cumva sa il conving pe baiat sa o lase in pace? Sau sa îi zic ceva fetei? Multumesc.

4 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Poti sa il convingi, dar nu este ideal sa faci asta fara sa-i oferi ceva in schimb. Plus ca "cel mai bun prieten al meu"? Pe cine mintim.

Idealul ar fi sa-l lasi in pace, sa si`o fure, apoi in mod surprinzator (not) tu vei fi cea care va fi acolo sa-l consoleze.Pe viitor nu-l mai tine in friendzone, daca ti-a dat vreun semn ca vrea mai mult.

| mudokins78 a răspuns:

Nu te baga! daca tu esti urata cu crengi, lasa baiatu sa se desfasoare bre mamaie!

| Mrr2000 explică (pentru mudokins78):

laughing nu sunt urâtă cu crengi şi, in fond, nu despre asta e vorba. Dar totusi ma simt bagată in fz.

| mudokins78 a răspuns (pentru Mrr2000):

Glumesc!
esti o scumpete!
spune-i adevarul baiatului, ca il iubesti la disperare, si el iti face zile amare!
sau spune-i, te astept sa viii, ..sa te intorci la mine.
sau, fotoliu din odaie,.